МИ БУДЕМО ПАМ’ЯТАТИ ЇХ ПОДВИГ ЗАВЖДИ
Починаючи з 31 січня і до середини лютого 1944 року всі населені пункти Канівщини були звільнені від нацистської навали. З вересня 1943 по січень 1944 року точилися кровопролитні наступальні бої у районі висот Канівського Подніпров’я. Звільнення Канівщини, зокрема і сіл Степанецької ОТГ, тривало впродовж січня-лютого 1944 року і стало можливим завдяки успішному завершенню Корсунь-Шевченківської наступальної операції, яку провели війська 1-го та 2- го Українських фронтів з 24 січня по 17 лютого 1944 року. Було вбито і поранено 55 тисяч солдатів і офіцерів, 18 тисяч потрапили в полон. 31 січня прапор Перемоги замайорів над Каневом, а 4 лютого над селом Степанці. З 7 лютого було звільнено решту сіл нашої громади. Дорогою ціною заплачено за звільнення рідної землі. 78 братських могил, де поховано 30 тисяч наших воїнів. Лише на території села Степанці знаходиться 5 братських могил воїнам-визволителям. У боях за звільнення Канівщини найбільше відзначилися воїни 206-ї стрілецької дивізії.
Протягом цих днів у кожному населеному пункті наших старостинських округів проводять День вшанування загиблих воїнів, які віддали своє життя визволяючи рідну землю.
День визволення села – це не просто сторінка історії, а жива пам’ять про подвиг наших предків, які виборювали свободу. Під час Другої світової війни жителі громади пережили важкі часи фашистської окупації, але мужність, незламність та сила духу допомогли здобути перемогу.
Ми схиляємо голови перед героями, які віддали своє життя заради миру. Вдячність захисникам, які звільняли наші населені пункти, не згасає з роками. Їхній подвиг – це нагадування нам про ціну незалежності та обов’язок берегти історію для майбутніх поколінь.
Ми згадуємо воїнів, які воювали на фронті, партизанів і підпільників, які чинили спротив загарбникам, і мирних жителів, які віддали життя заради Перемоги. Вічна їм пам’ять і шана.
Сьогодні ми знову відстоюємо право жити у вільній країні. Наша сила – в єдності, у вірі в Перемогу, у пам’яті про тих, хто вже раз здобув її для нас. Тож нехай ці дні стануть нагадуванням про важливість миру, справедливості та відповідальності за майбутнє.
Тож протягом січня-лютого в кожному селі проведено ряд заходів, відбулося покладання квітів до пам'ятних знаків та вшанування пам'яті полеглих воїнів хвилиною мовчання.