Окопні свічки на фронті: наскільки вони необхідні військовим та чи є альтернатива
В селі Таганча продовжують виготовляти окопні свічки для потреб наших героїв. Це дуже потрібна річ для хлопців на передовій.
Хочемо звернутися до жителів нашої громади з проханням долучитися до цього процесу, хто як зможе: хто допомогою, хто необхідними матеріалами.
Бляшанки, картон та віск — такі матеріали є в запитах волонтерів, адже з них потім виготовляють окопні свічки для військових. Що таке окопні свічки, якою є універсальна окопна свічка, чи є їм альтернатива та наскільки вони необхідні на фронті.
Альтернативи немає - замінити окопні свічки на фронті поки нічим, адже вони виконують доволі специфічні функції.
Вони горять від двох годин до семи, а деякі й більше. За цей час можна багато чого зробити: підсушити одяг, зігріти руки, зробити каву, розігріти банку тушкованки та перекусити. Окопну свічку можна використовувати не тільки в окопі, а й трохи далі на відстані, аби бачити, хто зайшов, а хто не зайшов у темну пору доби. Ліхтариком у такому випадку не користуються, бо його видно здалеку та він демаскує позиції.
Якою має бути окопна свічка - висота бляшанки не має бути вищою за п'ять сантиметрів. Картон, який використовується, має бути нефарбований та сухий. Це може бути, в основному, гофрокартон з дірочками, з якого роблять коробки. Нефарбований картон має бути, бо фарба, хоч якою вона не була б, при згорянні буде виділяти токсичні матеріали. Сама бляшанка перед створенням окопної свічки повинна бути вимитою, сухою, чистою та без етикетки. Це перший етап підготовки до виготовлення окопної свічки.
Чому треба саме гофрокартон для окопних свічок? Бо ми його кладемо в бляшанки, заливаємо сумішшю воску та парафіну, а коли запалюємо, то воно завдяки формі горить майже по всій поверхні, а у звичайній свічці горить навіть не гніт, а саме пари парафіну, як і в окопній свічці. У дірочках гофрокартону є восково-парафінова суміш, пари якої підіймаються та згорають. І коли вона повністю вигорає, то залишається лише обвуглений картон і все.
У твердого парафіну теплота згоряння втричі більша, ніж у деревини. Тобто, по тепловіддачі згоряння трьох кілограмів дров дорівнює згорянню одного кілограма парафіну.
Якщо ви зробили окопні свічки самостійно, то їх можна передати до волонтерських пунктів за місцем проживання.
Разом наближаймо нашу перемогу!